Szkoła Podstawowa w Choszczewie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Choszczewie

Choszczewo 62, 11-731 Sorkwity
e-mail: sp.choszczewo@sosedukator.pl.
tel. 897428111

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dzień, w którym rozpoczyna się kalendarzowa wiosna jest datą niezmienną, przypadającą zawsze w tym samym terminie, czyli 21 marca. Jednym ze zwyczajów związanych z tym dniem jest topienie lub palenie marzanny.

Kolejnym zwyczajem, który pojawia się wraz z pierwszym dniem wiosny jest Dzień Wagarowicza – jest to jedynie święto umowne, gdyż nie zostało ono zapisane w żadnej z ustaw.

Jako, że uczniowie tego dnia ochoczo uchylają się od obowiązków szkolnych, nauczyciele znajdują coraz to nowe sposoby na zachęcenie wychowanków do kreatywnego spędzenia czasu. Pierwszy Dzień Wiosny, jak i Dzień Wagarowicza jest dniem niepowtarzalnej zabawy i ogromnej radości.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Choszczewie i dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawcami oraz Panią Dyrektor, rozpoczęli obchody tego dnia „wiosennym” przedstawieniem. Następnie udali się na uroczysty pochód, aby wraz z lokalną społecznością „pożegnać zimę” i „przywitać wiosnę”. Celebrację zakończono ogniskiem i upieczonymi na nim kiełbaskami oraz zabawami ruchowymi na świeżym powietrzu.

Jesteśmy pewni, że tak uroczyste powitanie Pani Wiosny przez naszych wspaniałych uczniów i przedszkolaków sprawi, że zawita ona do nas na dobre.


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Choszczewie