Szkoła Podstawowa w Choszczewie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Choszczewie

Choszczewo 62, 11-731 Sorkwity
e-mail: sp.choszczewo@sosedukator.pl.
tel. 897428111

MY RÓWNIEŻ PAMIĘTAMY I KOLOROWE SKARPETKI ZAKŁADAMY

Wyjątkowe święto, wyjątkowy dzień! Jak co roku wspieramy i dołączamy się do Światowego Dnia Zespołu Downa. Od najmłodszych lat uczymy i wychowujemy dzieci w duchu tolerancji, szacunku i zrozumienia. 
Tego dnia wszyscy uczniowie założyli do szkoły 2 kolorowe skarpetki- obowiązkowo nie do pary! Tym drobnym gestem okazaliśmy swoją solidarność, chęć zintegrowania się z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21. 
Kolorowe skarpetki, podobnie jak data obchodów, mają znaczenie symboliczne. Co symbolizują? Różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie-czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte Zespołem Downa. Data 21 marca również nie jest przypadkowa. Jej amerykański zapis (3/21) symbolizuje trzeci chromosom (zamiast dwóch) w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi główną przyczynę tej choroby. Z tego powodu zespół Downa przez specjalistów nazywany jest trisomią chromosomu 21. 
Tego dnia odwiedził nas wyjątkowy gość-pan Sławomir Socha, który opowiedział uczniom czym się zajmuję na co dzień, czym się interesuje, a także wziął udział we wspólnym wykonaniu pracy plastycznej. Wspólnie ozdabialiśmy kolorowe skarpetki- symbol tego wyjątkowego dnia. Zarówno dzieci jak i nasz gość bawili się wyśmienicie. Najwięcej radości można było zauważyć podczas gry w karty, która to gra jest ulubionym zajęciem naszego gościa. 
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.


© 2021 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Choszczewie