Szkoła Podstawowa w Choszczewie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Choszczewie

Choszczewo 62, 11-731 Sorkwity
e-mail: sp.choszczewo@sosedukator.pl.
tel. 897428111

KANGUR MATEMATYCZNY

21 marca 2019 roku tradycyjnie już uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.
Konkurs miał charakter testu, na rozwiązanie którego uczniowie mieli 75 minut. Konkurs rozgrywany był w sześciu kategoriach. Nasi uczniowie pisali test Maluch – trzy osoby, test Beniamin – trzy osoby i test Kadet – siedem osób.
Do każdego zadania dołączonych było pięć odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzyma zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzyma punkty ujemne. Regionalne Komitety Organizacyjne przekażą szkołom listy nagrodzonych uczniów z danych szkół oraz informację o zasadach przydziału nagród w terminie dwóch miesięcy od daty konkursu. Po napisaniu testu każdy uczeń otrzymał nagrodę uczestnictwa w konkursie - „układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka”.
Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Marzena Kościelniak


© 2021 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Choszczewie