Szkoła Podstawowa w Choszczewie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Choszczewie

Choszczewo 62, 11-731 Sorkwity
e-mail: sp.choszczewo@sosedukator.pl.
tel. 897428111

DYSLEKTYCY SĄ WŚRÓD NAS

W dniach 03.10.2022 – 09.10.2022 r. nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Październik jest miesiącem, w którym od wielu lat Europejskie oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że wśród nas – naszych kolegów, podopiecznych są także uczniowie o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem: PRZEŁAMUJEMY BARIERY.

Europejskie Towarzystwo Dysleksji uznało 8 października 2022 r. za Dzień Dysleksji. Jest to dobra okazja do tego, aby dowiedzieć się lub przypomnieć sobie, czym jest dysleksja czyli „specyficzne zaburzenie w uczeniu się o podłożu neurobiologicznym, które charakteryzuje się trudnościami w adekwatnym i/lub płynnym rozpoznawaniu słów oraz słabymi zdolnościami dekodowania i poprawnego pisania".

Aby zaakcentować ten dzień nauczyciele zorganizowali „Potyczki słowne i ortograficzne”, na schodach szkolnych pojawiły się zasady ortograficzne, w gablotach powieszono gazetkę informacyjną, przeprowadzone zostały liczne pogadanki z pedagogiem na temat dysleksji

Nasi Drodzy Dyslektycy w swoich codziennych zmaganiach z dysleksją pamiętajcie, iż nie sztuka nie mieć trudności, sztuka je pokonać…

Niech Wam przyświecają słowa Richarda Paula Evansa: „Zwykle, zanim życie wręczy nam swoje najwspanialsze prezenty, owija je starannie w największe przeciwności losu.”


© 2023 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Choszczewie