Szkoła Podstawowa w Choszczewie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Choszczewie

Choszczewo 62, 11-731 Sorkwity
e-mail: sp.choszczewo@sosedukator.pl.
tel. 897428111

BIWAK 08-10.2022r

3..2...1 w końcu doczekaliśmy się !!!!

BIWAK rozpoczęła zbiórka w szkole, gdzie przedstawione zostały uczniom zasady bezpiecznego spędzania czasu. Z dobrym humorem w plecaku czekaliśmy na autokar.

Spod szkoły, wyjechaliśmy ok 10:00. Podróż przebiegła bardzo szybko i miło. O 11:00 dojechaliśmy na miejsce biwakowania. Uczniowie dostali klucze od pokoi, zakwaterowali się i ruszyliśmy na poznanie najbliższej okolicy. Dzieci miały czas wolny, który spędziły na boisku grając w gry zespołowe. Młodsi chętnie korzystali z placu zabaw. Po krótkim relaksie mieszkańcy każdego pokoju mieli za zadanie nazwać swój pokój i zrobić do niego plakat, który potem ozdabiał drzwi wejściowe. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i kreatywne, co można podziwiać w poniższej galerii. Kolejnym punktem dnia był spacer, a po kolacji odbyła się dyskoteka. Wszyscy we wspaniałych humorach, ale już trochę zmęczeni udali się do swoich pokoi na zasłużony odpoczynek.

Dzień drugi rozpoczęliśmy od gier zespołowych. Niestety w tym dniu pogoda płatała nam figle, była burza i padał deszcz, ale byliśmy na to przygotowani. W tym czasie na balkonie oglądaliśmy filmy, graliśmy w karty czy chociażby śpiewaliśmy piosenki. Jak wiemy, po każdej burzy wychodzi słońce i gdy przestało padać udaliśmy się na pieszą wycieczkę wokół stawu w Pieckach. Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale na hasło: ,,Idziemy na plażę”, wszyscy odzyskali siły. Później czekało na nas ogromne ognisko. Przy dźwiękach muzyki piekliśmy kiełbaski i piliśmy gorącą herbatkę. A na koniec dnia chłopcy z naszej szkoły grali w piłkę z drużyną z innej grupy. Dziewczyny nie zawiodły i głośno kibicowały naszym piłkarzom. Mecz zakończył się remisem. Po meczu młodsi uczniowie udali się do swoich pokoi a uczniowie z klasy 7 i 8 wybrali się na nocny spacer.

Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy i nastał ostatni dzień biwaku. Po śniadaniu posprzątaliśmy swoje pokoje oraz oddaliśmy klucze. Czekając na autobus powrotny, bawiliśmy się na placu zabaw oraz zostaliśmy poczęstowani lodami. Kiedy przyjechał autokar zmęczeni lecz bardzo szczęśliwi, z planami na kolejny biwak wróciliśmy do szkoły.


© 2023 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Choszczewie